Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Premier będzie budował mieszkania

Premier będzie budował mieszkania fotolia.pl

Do konsultacji trafił projekt ustawy o zmianie ustawy o działach administracji rządowej, który zdaniem twórców realizuje dwa istotne cele: uporządkowanie przestrzeni publicznej oraz wytyczenie głównych kierunków działań związanych z polityką mieszkaniową państwa.

Zmiany pozwolą na doprecyzowanie, że w zakresie działu budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo mieszczą się sprawy nadzoru nad samorządem zawodowym architektów oraz inżynierów budownictwa, zaś sprawy architektury w zakresie estetyki przestrzeni publicznej są objęte zakresem działu kultura i ochrona dziedzictwa narodowego. Pozwoli to na intensyfikację działań w obszarze dbałości o estetykę przestrzeni publicznej jako elementu polityki kulturalnej Państwa. Będzie to stanowić jeden z elementów szerszego celu, jakim jest ochrona krajobrazu.

Ponadto proponuje się aby cele i środki polityki mieszkaniowej Państwa, tak istotnej z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego, wyznaczał oraz nadzorował jej realizację Prezes Rady Ministrów.

Art. 3 projektowanej ustawy przewiduje przeniesienie z mocy prawa członków korpusu służby cywilnej dotychczasowego Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa obsługujących sprawy architektury w zakresie estetyki przestrzeni publicznej oraz sprawy określania celów i środków polityki mieszkaniowej państwa i nadzorowania ich realizacji do odpowiednio: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Sob., 20 St. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Marcin Maksymiuk