Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Propozycja zasad i kryteriów podziału rezerwy w roku 2020

Propozycja zasad i kryteriów podziału rezerwy w roku 2020 fotolia.pl

Resort infrastruktury przesłał w ramach KWRiST propozycję zasad i kryteriów podziału środków rezerwy subwencji ogólnej w roku 2020. Jak wskazało MI, propozycja jest analogiczna do zasad i kryteriów w roku 2019 – z drobnymi korektami.

Co nowego?

Po pierwsze, zarówno w zakresie przedsięwzięć, o których mowa w art. 26 ust. 1 pkt 1, jak i tych z art. 26 ust. 1 pkt 3 wprowadzono konieczność przedłożenia przez wnioskodawcę oświadczenia mówiącego o tym, że wnioskowana do dofinansowania inwestycja, poza środkami z rezerwy subwencji ogólnej, nie jest dofinansowywana z innych środków pochodzących z budżetu państwa.

Po drugie, w ramach wyżej zarysowanego zakresu przedsięwzięć warunek traktujący o tym, że poziom dofinansowania nie może być wyższy niż 50% wartości zadania został uzupełniony o umieszczony w nawiasach fragment „realizowanego w roku budżetowym”.

Wreszcie po trzecie, w odniesieniu do remontu, utrzymania, ochrony i zarządzania drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu wskazano na konieczność dostarczenia poświadczonej kopii zgłoszenia robót budowlanych.

W zakresie drugiej i trzeciej kwestii ZPP oczekuje na dodatkowe uzasadnienie ze strony resortu.

Termin

Ministerstwo Infrastruktury proponuje, aby termin na składanie wniosków upływał 14 lutego 2020 roku.

Sob., 14 Wrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel