Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Styczniowe posiedzenie Zespołu ds. Administracji

Styczniowe posiedzenie Zespołu ds. Administracji fotolia.pl

22 stycznia 2019 r. odbyło się kolejne posiedzeniu Zespołu ds. Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

W toku posiedzenia omówiono projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie określenia rodzajów spraw, w których obowiązek prowadzenia metryki sprawy jest wyłączony (Zespół nie wyraził opinii), projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie nadania funkcjonariuszom organów państwowej inspekcji sanitarnej uprawnień do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego (projekt uzgodniony), projekt rozporządzenia Rady Ministrów  w sprawie wykazu dokumentów publicznych (projekt uzgodniony).

Strona rządowa przedstawiła projekt ustawy o zasadach pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obywateli Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz członków ich rodzin w związku z wystąpieniem tego państwa z Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej.  Przedstawiciel ZPP zauważył, że należy uwzględnić w OSR informację dotyczącą opłat skarbowych, które będą wnoszone przez obywateli Wielkiej Brytanii za legalizację pobytu w Polsce. Jeśli natomiast zostanie uwzględniony wniosek MSZ o ich zwolnienie z opłaty, konieczne będzie dostosowanie OSR.

Pt., 25 St. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Monika Małowiecka