Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Opieka nad uzależnionymi od alkoholu – nowe rozporządzenie

Opieka nad uzależnionymi od alkoholu – nowe rozporządzenie fotolia.pl

Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia w sprawie funkcjonowania podmiotów leczniczych sprawujących opiekę nad uzależnionymi od alkoholu. Konieczność wydania projektowanego rozporządzenia wynika w wejścia w życie ustawy z 24 listopada 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia psychicznego oraz niektórych innych ustaw.

Projektowane przepisy nie wprowadzają zmian co do sposobu organizacji, funkcjonowania i rodzajów podmiotów leczniczych wykonujących świadczenia stacjonarne i całodobowe oraz ambulatoryjne w sprawowaniu opieki nad uzależnionymi od alkoholu, a także w odniesieniu do sposobu współdziałania podmiotów leczniczych z instytucjami publicznymi i organizacjami społecznymi w zakresie sprawowania opieki nad uzależnionymi od alkoholu.

W projekcie rozporządzenia zawarto odpowiednie przepisy przejściowe i dostosowujące, związane z koniecznością ujednolicenia przepisów w obszarze szkoleń certyfikujących w dziedzinie uzależnienia specjalistów psychoterapii uzależnień i instruktorów terapii uzależnień, które znajdować będą uregulowanie w rozporządzeniu Ministra Zdrowia  w sprawie szkolenia w dziedzinie uzależnień, wydawanym na podstawie upoważnienia zwartego w art. 27 ust. 13 ustawy  z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, ale również z zachowaniem praw osób, które uzyskały odpowiednie uprawnienia na podstawie dotychczasowych przepisów. 

Projekt dostępny jest tutaj.

Sob., 3 Lst. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel