Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży

Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży fotolia.pl

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że ruszył nabór wniosków o dofinansowanie projektów młodzieżowych w ramach Polsko-Litewskiego Fundusz Wymiany Młodzieży.

W ramach Funduszu można realizować projekty takie jak wymiany młodzieżowe, szkolenia, seminaria, wizyty studyjne, spotkania, konferencje lub projekty informacyjne.

Celem projektów jest zachęcenie młodzieży i osób pracujących z młodzieżą do wspólnych działań, które pozwolą na wzajemne zbliżenie się, odkrywanie wspólnych korzeni, przezwyciężanie uprzedzeń i stereotypów w postrzeganiu wspólnej historii oraz we współczesnych relacjach.

Kto może złożyć wniosek?

Wnioski składać mogą organizacje, których działalność skierowana jest do młodzieży – mogą być to organizacje pozarządowe, instytucje oświatowe i publiczne (wnioskodawcami nie mogą być jednak podmioty komercyjne). Oprócz młodzieży uczestnikami projektów mogą być również osoby pracujące z tą grupą wiekową. Polskie organizacje będą występować o uzyskanie wsparcia finansowego do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji,  a litewskie – do Departamentu ds. Młodzieży przy Ministerstwie Opieki Socjalnej i Pracy na Litwie.

Projekty 2018

Co roku Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży ogłasza konkurs na dofinansowanie najciekawszych projektów młodzieżowych, których celem jest budowanie polsko-litewskiej przyjaźni.

W roku 2018 priorytety Funduszu to:

  1. Promowanie dialogu na rzecz współpracy kulturalnej, propagowanie tolerancji, otwartości, lepszego zrozumienia i poznania się pomiędzy młodzieżą polską i litewską.
  2. Promowanie współpracy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, w tym społecznej.
  3. Promowanie wspólnego dziedzictwa kulturowego i historycznego, szczególnie w kontekście setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Termin składania wniosków do 5 lutego 2018 r. godz. 23:59. Wyniki konkursu będą znane w marcu 2018.

Każdy projekt powinien zostać złożony w systemie  www.online.frse.org.pl wraz ze wszystkimi załącznikami.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad konkursu dostępne są na stronie internetowej www.wymianymlodziezy.frse.org.pl.

Źródło: men.gov.pl

Pt., 19 St. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun