Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowy zawód - monter stolarki budowlanej

Nowy zawód - monter stolarki budowlanej fotolia.pl

Obowiązujące rozporządzenie w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego zawiera 213 zawodów ujętych w siedem grup wielkich.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało projekt rozporządzenia nowelizującego niniejszą klasyfikację na skutek głosów zgłoszonych przez:

a) Ministra Infrastruktury i Budownictwa w zakresie wprowadzenia do klasyfikacji nowego zawodu Monter stolarki budowlanej, nauczanego w branżowej szkole I stopnia.

Wniosek ten stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie i oczekiwania rynku branży budowalnej na wysoko wykwalifikowane kadry zajmujące się montażem okien i drzwi balkonowych, drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, osłon przeciwsłonecznych, bram, krat oraz schodów i balustrad w budynkach.

b) Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w zakresie uwzględnienia tego ministra jako również właściwego dla zawodu Technik informatyk.

Wniosek ten wynika z faktu, że dotychczas w zawodzie tym nie kształci się kadr technicznych dla obszaru gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Tymczasem współczesne wyzwania wymuszają profilowanie kształcenia także w technicznych szkołach morskich i żeglugi śródlądowej z pełniejszym uwzględnieniem nowoczesnych technologii, w szczególności kompetencji informatycznych.

Projekt będzie przedmiotem obrad listopadowego Zespołu ds. Edukacji KWRiST.

Sob., 4 Lst. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka