Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Minister Elżbieta Witek na Komisji Wspólnej

Minister Elżbieta Witek na Komisji Wspólnej .

- Zawsze, jeśli będę tylko potrzebna, jestem gotowa do spotkań – zapewniła uczestników posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego nowa szefowa MSWiA Elżbieta Witek.

26 czerwca br. odbyło się pierwsze - z jej udziałem - posiedzenie plenarne Komisji. Minister właściwy do spraw administracji publicznej ustawowo wchodzi w skład strony rządowej Komisji. Poprzedni szef resortu – Joachim Brudziński zakończył pełnienie funkcji ministra w związku z wygraną w wyborach do Europarlamentu.

- Komisja Wspólna to bardzo ważne gremium. Zdaję sobie sprawę z tego, że pewnie często dochodzi tutaj do gorących dyskusji, bo nie może być inaczej. Zawsze muszą się ścierać różne poglądy, żeby wypracować wspólne stanowisko, ponieważ działamy we wspólnym celu, czyli dla dobra państwa, także samorządów, czyli obywateli - tych którzy są na dole, nie tylko tutaj centralnie. W związku z tym taka dyskusja, czasami nawet bardzo gorąca i trudna w niektórych przypadkach, jeżeli się kończy - a wiem, że w ponad 95 proc. kończy się wypracowaniem wspólnego stanowiska -  najlepiej świadczy o tym, że ten zespół rządowo-samorządowy jest naprawdę potrzebny – mówiła Elżbieta Witek.

Od czerwca br. zmienił się także współprzewodniczący strony samorządowej Komisji Wspólnej. Po staroście poznańskim Janie Grabkowskim został nim prezydent Lublina Krzysztof Żuk, który zapewnił, że samorządowcy traktują Komisję jako najważniejszą płaszczyznę do debaty o przyszłości Polski, lokalnej, regionalnej naszej ojczyzny w rozumieniu dwóch podmiotów odpowiedzialnych za rozwiązywanie problemów naszych mieszkańców.

Pt., 28 Czrw. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska