Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Echa z posiedzenia Zespołu finansów KWRiST

Echa z posiedzenia Zespołu finansów KWRiST fotolia.pl

W ostatni wtorek odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu ds. Systemu Finansów Publicznych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Dyskusję zdominowały dwa projekty: projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przeniesieniem środków z otwartych funduszy emerytalnych na indywidualne konta emerytalne oraz projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (zwolnienie z PIT dla osób poniżej do 26 r.ż.). Ponieważ oba projekty mają negatywny wpływ na dochody samorządów z udziały w podatku dochodowym od osób fizycznych, zostały przez Zespół opiniowane negatywnie.

Pozytywną opinię uzyskał projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie wieloletniej prognozy finansowej jednostki samorządu terytorialnego.

Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (projekt w sprawie podzielonej płatności) oraz projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych mają być opiniowane na dodatkowym posiedzeniu Zespołu zwołanym na 2 lipca br. Strona samorządowa zbyt późno otrzymała projekty, które miały być przedmiotem opiniowania.

Pt., 28 Czrw. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel