Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Piecza zastępcza pod kontrolą

Piecza zastępcza pod kontrolą fotolia.pl

Trwają uzgodnienia i konsultacje projektu rozporządzania w sprawie organizacji i trybu przeprowadzania kontroli przez wojewodę oraz wzoru legitymacji uprawniającej do przeprowadzania kontroli. Nowe przepisy mają określać zasady kontroli realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny, pieczy zastępczej, usamodzielnień wychowanków, adopcji oraz kontroli zgodności zatrudniania pracowników jednostek z wymaganiami kwalifikacyjnymi.

Kontrola ma być przeprowadzana zgodnie z rocznym planem kontroli. Wojewoda będzie jednak uprawniony do zarządzania przeprowadzania kontroli nieprzewidzianej w planie. Kontrola będzie przeprowadzana w trybie uproszczonym lub zwykłym (ta ostatnia nie rzadziej niż raz na 3 lata).

W trybie zwykłym, o zakresie i przewidywanym czasie trwania kontroli podmiot kontrolowany będzie zawiadamiany z 7-dniowym wyprzedzeniem. Czynności kontrolne mają być wykonywana w godzinach pracy kontrolowanych podmiotów a w jednostkach całodobowych od 7:00 do 17:00.

W projekcie przewidziano wyjątki od tej zasady. Kierownik jednostki będzie uprawniony do zgłoszenia, w terminie 7 dni roboczych, zastrzeżeń do projektu wystąpienia pokontrolnego, a następnie w terminie 5 dni odwołania do wojewody. W trybie uproszczonym zarządzający kontrolę będzie mógł odstąpić od powiadomienia, jeżeli byłoby one niemożliwe lub niecelowe. Zamiast projektu wystąpienia pokontrolnego będzie sporządzane sprawozdanie z kontroli, do którego kierownik kontrolowanej jednostki będzie miał prawo przedstawić stanowisko. Nie wstrzyma to jednak biegu dalszych czynności związanych z kontrolą.

Sob., 9 Mj. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel