Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przechowywanie broni przez straż gminną

Zmiana redakcji delegacji ustawowej do określenia warunków przydziału broni palnej i amunicji do tej broni oraz warunków przechowywania i ewidencjonowania broni i amunicji przez straż gminną, z uwzględnieniem specyfiki działania straży oraz sposobów uniemożliwienia dostępu do tej broni i amunicji osobom trzecim pociągnęła za sobą konieczność wydania nowego aktu wykonawczego.

Przedłożony do zaopiniowania projekt co do zasady powiela rozwiązania obecnie obowiązujące – z odpowiednimi zmianami terminologicznymi wynikającymi z ustawy z dnia 24 maja 2013 roku o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej. Broń będzie nadal przechowywana w oddzielnym pomieszczeniu – magazynie broni. Magazyn taki powinien posiadać podręczny sprzęt gaśniczy i specjalne zabezpieczenia – drzwi o zwiększonej odporności na włamanie, okna osłonięte siatką stalową oraz na stałe zamocowanymi kratami metalowymi (alternatywnie: nieotwierane okna z atestowanymi szybami specjalnymi) oraz sygnalizację alarmową. Sama broń ma być przechowywana w szafach stalowych lub sejfach posiadających zamki atestowane, wyjęta z futerału, rozładowana, zabezpieczona, z odłączonym magazynkiem, kompletna i czysta.

Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie warunków przydziału, przechowywania i ewidencjonowania broni palnej i amunicji przez straże gminne będzie opiniowany na najbliższym posiedzeniu Zespołu ds. Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli.

Pt., 20 Gr. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: Grzegorz P. Kubalski