Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Wymierzanie kar z tytułu niezgłoszenia nabycia/zbycia pojazdu – problemy praktyczne” – weź udział w bezpłatnym szkoleniu ZPP

„Wymierzanie kar z tytułu niezgłoszenia nabycia/zbycia pojazdu – problemy praktyczne” – weź udział w bezpłatnym szkoleniu ZPP fotolia.pl

19 lipca 2019 roku uchwalona została nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw. Wprowadziła ona odpowiedzialność administracyjną właścicieli pojazdów za ich niezarejestrowanie w odpowiednim terminie – w przypadku pojazdów sprowadzonych z terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej albo niezgłoszenie nabycia/zbycia – w przypadku pojazdu już wcześniej zarejestrowanego w Polsce. Nakładanie kar administracyjnych w tych sprawach ma odtąd leżeć w kompetencjach starosty.

Niestety powyższe przepisy budzą wiele wątpliwości praktycznych. By pomóc zinterpretować zagadnienia budzące najwięcej wątpliwości i przedstawić obowiązujący stan prawny, Związek Powiatów Polskich zaprasza pracowników wydziałów komunikacji na cykl szkoleń, które powinny pozwolić na stosowaniu przepisów w praktyce.

W szkoleniu mogą wziąć udział jedynie przedstawiciele powiatów/miast na prawach powiatu, które są Członkami Związku Powiatów Polskich.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zainteresowanych prosimy o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego się na stronie: www.zpp.pl

Szkolenia odbędą się w następujących terminach i lokalizacjach:

  • 17 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Lubinie (woj. dolnośląskie)
  • 21 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Wyszkowie (woj. mazowieckie)
  • 30 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli (woj. podkarpackie)
  • 31 stycznia br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie)
Sob., 11 St. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn