Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

REJA24 – jest odpowiedź na pismo ZPP

REJA24 – jest odpowiedź na pismo ZPP fotolia.pl

Związek Powiatów Polskich wystosował w ramach KWRiST prośbę o przekazanie aktualnych informacji na temat wdrażania systemu rejestracji jachtów i jednostek pływających do 24 m. Poniżej prezentujemy odpowiedź przekazaną przez resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz Urząd Morski w Szczecinie. 

Odnosząc się do zawartego w piśmie ZPP pytania o aktualny harmonogram prac poinformowano, że termin wejścia w życie URJ został przepisami art. 9 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o portach i przystaniach morskich oraz niektórych innych ustaw przesunięty o siedem miesięcy, z dnia 1 stycznia 2020 r. na dzień 1 sierpnia 2020 r. W związku ze zmianą terminu ustawowego DUM w Szczecinie złożył do instytucji pośredniczącej w realizacji projektu REJA24 – Centrum Projektów Polska Cyfrowa, wniosek o wyrażenie zgody na dokonanie zmian w projekcie, dotyczących przesunięcia terminów realizacji szkoleń organów rejestrujących na II kwartał 2020 r. Wniosek jest procedowany. Wnioskowane przesuniecie terminu szkoleń, pierwotnie planowanego na IV kwartał 2019 r., ma skutkować bardziej efektywnym przygotowaniem użytkowników do obsługi systemu, umożliwiając wykorzystanie świeżo nabytej wiedzy, pozyskanej w drodze uczestnictwa w warsztatach i wykładach, zaplanowanych dla 100 grup szkoleniowych (po 10 uczestników), które odbędą się na terenie całego kraju.

Odpowiadając na zadane w piśmie ZPP pytanie o etap realizacji systemu teleinformatycznego przekazano, że w chwili obecnej finalizowane są szczegóły prototypu systemu, który wspiera budowę właściwej aplikacji. Przygotowana jest również przewidziana projektem infrastruktura, na której system zostanie zainstalowany.

Odnosząc się do zawartego w piśmie ZPP pytania o oczekiwany poziom zaangażowania samorządów poinformowano, że w najbliższym czasie DUM w Szczecinie zwróci się do interesariuszy w celu nawiązania bezpośredniego kontaktu i przedstawienia oczekiwań co do zakresu potrzebnej współpracy w realizacji dalszych działań projektowych. Planowane jest włączenie organów rejestrujących w prace w zakresie opracowania wymagań i weryfikacji produktów Systemu REJA24 w drugiej połowie listopada 2019 roku. Przewiduje się, że w tym zakresie współpraca z organami rejestrującymi będzie miała miejsce w okresie do zakończenia procesu implementacji Systemu REJA24 oraz jego testów akceptacyjnych, tj. w okresie grudzień 2019 r. – marzec 2020 r. Z uwagi na znaczną liczbę organów rejestrujących, w celu ułatwienia i usprawnienia ich udziału w konsultacjach, oczekiwane będzie wskazanie przedstawicieli kilku organów rejestrujących do dalszych prac w tym obszarze i ustalenia szczegółów w ramach kontaktów bezpośrednich. Osoby zainteresowane mogą przesyłać swoje propozycje i spostrzeżenia bezpośrednio do DUM w Szczecinie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pon., 18 Lst. 2019 0 Komentarzy
Bartłomiej Zydel
Redaktor Bartłomiej Zydel