Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

A1: z Pyrzowic sprawniej do Częstochowy

A1: z Pyrzowic sprawniej do Częstochowy fotolia.pl

Jak informuje resort infrastruktury, 2 sierpnia 2019 roku oddano do użytku trzy odcinki realizacyjne autostrady A1: odcinek G pomiędzy węzłami Częstochowa Blachownia i Częstochowa Południe, odcinek H od węzła Częstochowa Południe do węzła Woźniki, a także odcinek I od węzła Woźniki do Pyrzowic. Wszystkie fragmenty są wykonane w technologii betonowej i mają po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W ramach ich realizacji powstały węzły drogowe Częstochowa Południe i Woźniki, ponad 60 obiektów inżynierskich, a także 4 Miejsca Obsługi Podróżnych.

Inwestycja o wartości 3,014 mld zł została dofinansowana ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość dofinansowania wyniosła 1,35 mld zł.

Co dalej?

W ostatnich dniach lipca 2019 r. ponownie ruszyły prace przy budowie odcinka F pomiędzy węzłami Rząsawa i Częstochowa Blachownia, o długości 20,2 km, który będzie pełnił funkcję obwodnicy Częstochowy. Udostępnienie do ruchu tego fragmentu autostrady przewidywane jest pod koniec 2019 roku

Ponadto według deklaracji MI za około 3 lata zakończy się budowa ostatnich 80 brakujących kilometrów Autostrady A1 pomiędzy Częstochową a Tuszynem.

Źródło: www.gov.pl/infrastruktura/

Śr., 21 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel