Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kongres Nowej Mobilności - już na początku września!

Kongres Nowej Mobilności - już na początku września! fotolia.pl

9 i 10 września br. w Lublinie, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) organizuje Kongres Nowej Mobilności 2019. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest m.in. Związek Powiatów Polskich.

Kongres Nowej Mobilności 2019 to pierwsza tego typu konferencja w Polsce, w pełni poświęcona elektromobilności i paliwom alternatywnym, skierowana do polskich samorządów.

KNM to wydarzenie, stanowiące forum zrównoważonego transportu, miejsce wymiany idei i wiedzy eksperckiej na najwyższym poziomie merytorycznym.

Celem Kongresu Nowej Mobilności 2019 jest propagowanie realizacji najbardziej obiecujących, innowacyjnych koncepcji nowej mobilności, aby umożliwić przenoszenie ich z obecnej pozycji do głównego nurtu zastosowań w transporcie miejskim.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Kongresu jest elektromobilność. Współistnienie publicznego transportu zbiorowego, systemów car-sharingu, rowerów miejskich i pozostałych usług w obrębie komunikacji miejskiej, w oparciu o rozwiązania zeroemisyjne, to kwintesencja idei smart city, bazującej na nowoczesnych technologiach i równowadze systemów.

Wydarzenie jest precyzyjnie zaadresowane. Do udziału w KNM 2019 zaproszeni zostali włodarze polskich miast, przedstawiciele rad gmin, a także pracownicy samorządowi w urzędach gminnych, powiatowych i marszałkowskich oraz pracownicy jednostek zależnych, w których zakresie odpowiedzialności znajduje się elektromobilność.

Przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, wspólnie z polskimi i międzynarodowymi liderami rynku, praktykami nowej mobilności i ekspertami, będą analizowali i omawiali dostępne na rynku, najbardziej skuteczne i innowacyjne rozwiązania w zakresie zero i niskoemisyjnego transportu. To zderzenie nowych koncepcji mobilności z codzienną praktyką jednostek samorządu terytorialnego.

Organizatorem Kongresu są Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, największa organizacja branżowa zajmująca się kreowaniem rynku elektromobilności i paliw alternatywnych, Związek Miast Polskich oraz Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, a gospodarzem i głównym partnerem Miasto Lublin. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest m.in. Związek Powiatów Polskich.

Więcej o wydarzeniu tutaj: https://kongresnowejmobilnosci.pl/ 

Źródło: kongresnowejmobilnosci.pl

Pt., 26 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa