Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pełnomocnik Rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu

Pełnomocnik Rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu fotolia.pl

Jak informuje resort infrastruktury, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk wręczył Wiceministrowi Andrzejowi Bittelowi nominację na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Pełnomocnika Rządu do spraw przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

Andrzej Bittel został powołany na stanowisko sekretarza stanu, Pełnomocnika Rządu do spraw przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu 4 czerwca 2019 r. przez Premiera Mateusza Morawieckiego, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do spraw przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

Do zadań Pełnomocnika należy m.in.: monitorowanie i analizowanie sposobu realizacji zadań określonych w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym oraz inicjatyw Rady Ministrów w tym zakresie, koordynowanie prac dotyczących zwiększenia dostępności i poprawy jakości usług przewozowych, a także poprawy jakości infrastruktury kolejowej i drogowej. Pełnomocnik będzie mógł przygotowywać propozycje zmian legislacyjnych oraz zmian w rządowych dokumentach strategicznych, koniecznych do przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

Źródło: www.gov.pl

Czw., 20 Czrw. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel