Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konsultacje dotyczące oceny rozwoju sieci TEN-T

Konsultacje dotyczące oceny rozwoju sieci TEN-T fotolia.pl

Jak informuje resort infrastruktury, od 24 kwietnia do 17 lipca 2019 r. trwają konsultacje publiczne dotyczące oceny rozwoju Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T, organizowane przez Komisję Europejską.

Proces ten jest związany z koniecznością dokonania przeglądu wdrażania sieci TEN-T. Albowiem zgodnie z art. 54 rozporządzenia (UE) nr 1315/2013 w sprawie unijnych wytycznych dotyczących rozwoju transeuropejskiej sieci transportowej, do 31 grudnia 2023 roku Komisja Europejska, po zasięgnięciu opinii państw członkowskich i z pomocą koordynatorów europejskich, dokonuje przeglądu wdrażania sieci bazowej, oceniając:

  1. zgodność z przepisami rozporządzenia 1315/2013;
  2. postępy we wdrażaniu rozporządzenia 1315/2013;
  3. zmiany w przewozach osób i towarów;
  4. zmiany w krajowych inwestycjach w infrastrukturę transportową;
  5. potrzebę wprowadzenia zmian w rozporządzeniu 1315/2013.

Ponadto biorąc pod uwagę znaczenie sieci TEN-T dla spójności gospodarczej, społecznej i terytorialnej całej UE konieczne jest przeprowadzenie szerokich konsultacji publicznych w zakresie jej obecnego rozwoju i dalszych perspektyw sieci TEN-T.

Konsultacje skierowane są w szczególności do następujących podmiotów: organów publicznych (regionalnych lub lokalnych), zarządców infrastruktury drogowej, przewoźników komercyjnych (linie lotnicze, linie żeglugi morskiej, przedsiębiorstwa kolejowe, przedsiębiorstwa autobusowe, przedsiębiorstwa miejskiego/regionalnego transportu publicznego), pasażerów i prywatnych użytkownicy infrastruktury (kierowcy samochodów, rowerzyści, piesi itd.). Niemniej ze względu na to, że konsultacje nie są zawężone do wskazanych grup („w szczególności”) – wszyscy zainteresowani mogą przekazywać opinie i wnioski za pomocą formularza znajdującego się tutaj.

Źródło: www.gov.pl

Pt., 10 Mj. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel