Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

A1: kolejne odcinki będą budowane

A1: kolejne odcinki będą budowane fotolia.pl

Pod koniec lipca resort infrastruktury podpisał kolejne umowy na budowę autostrady A1. Odcinek od Tuszyna do Częstochowy, liczący łącznie 81 km i kosztujący według szacunków 3,7 mld zł, podzielono na pięć zadań. Pierwszy fragment o długości 16 km, na terenie województwa łódzkiego, od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski, jest już w użytkowaniu kierowców, ale wymaga przebudowy i modernizacji. Drugim zadaniem, na który Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z wykonawcą, jest fragment pomiędzy Częstochową a granicą województw śląskiego i łódzkiego, o długości 17 km.

W ramach inwestycji, w śladzie obecnej DK1, powstanie dwujezdniowa autostrada z trzema pasami ruchu i pasami awaryjnymi o nawierzchni z betonu cementowego. Zbudowany zostanie węzeł Mykanów (dawniej Kościelec), 16 obiektów inżynierskich (most, cztery wiadukty w ciągu autostrady, cztery wiadukty nad autostradą, trzy duże przejścia dla zwierząt i cztery przejazdy gospodarcze), urządzenia ochrony środowiska, oświetlenie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przebudowane lub zbudowane od nowa zostaną również sąsiadujące drogi, powstanie także infrastruktura pieszo-rowerowa.

Jak informuje GDDKiA obiegają końca przetargi na budowę kolejnych czterech fragmentów odcinka A1 pomiędzy Tuszynem a granicą województw śląskiego i łódzkiego. Dla trzech zadań wybrani zostali już wykonawcy prac, po zakończeniu kontroli prowadzonej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych zostaną podpisane umowy, dla ostatniego zadania wkrótce zostanie wskazana najkorzystniejsza oferta.

Źródło: gddkia.gov.pl

Czw., 2 Sp. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża