Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zgubiłeś coś w krakowskiej komunikacji - nie trać głowy! MPK Kraków uruchomiło wyszukiwarkę rzeczy zagubionych!

Zgubiłeś coś w krakowskiej komunikacji - nie trać głowy! MPK Kraków uruchomiło wyszukiwarkę rzeczy zagubionych! fotolia.pl

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie uruchomiło dla pasażerów specjalną wyszukiwarkę rzeczy zagubionych.

Na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl dla pasażerów została uruchomiona specjalna wyszukiwarka rzeczy zagubionych. Aby sprawdzić czy przedmiot, który pasażer zapomniał zabrać wysiadając z tramwaju czy autobusu trafił do Biura Rzeczy Znalezionych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie, wystarczy na stronie odnaleźć zakładkę Biuro Rzeczy Znalezionych - http://www.mpk.krakow.pl/pl/biuro-rzeczy-znalezionych-2/ .

Następnie w odpowiednie pole należy wpisać nazwę zgubionego przedmiotu. Można też określić przedział czasowy kiedy to się stało oraz numer linii.

Dzięki wyszukiwarce pasażer dowie się także, czy dana rzecz została przekazana do innej instytucji, czyli Biura Rzeczy Znalezionych Urzędu Miasta Krakowa lub Policji (zgodnie z obowiązującymi przepisami rzeczy o większej wartości są przekazywane do UMK, a dokumenty na Policję).

Obecnie w Biurze Rzeczy Znalezionych MPK SA w Krakowie znajduje się ok. 6 tys. przedmiotów. Każdego dnia w tramwajach i autobusach prowadzący znajdują co najmniej kilkanaście rzeczy pozostawionych przez pasażerów.

Źródło: mpk.krakow.pl

Czw., 28 Gr. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa