Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Mazowsze dofinansuje drogi powiatowe

Mazowsze dofinansuje drogi powiatowe fotolia.pl

Samorząd Województwa Mazowieckiego postanowił z własnego budżetu finansować budowę i przebudowę dróg powiatowych w regionie.

Nabór wniosków trwał przez cały październik. Zarząd województwa przeznaczył na ten cel 100 mln zł. Maksymalny poziom dofinansowania przedsięwzięcia wynosi 60 proc. kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 4,2 mln zł. Dofinansowanie mogą otrzymać przedsięwzięcia budowy i przebudowy dróg powiatowych (wraz z infrastrukturą towarzyszącą) o istotnym znaczeniu dla sytuacji społeczno-gospodarczej subregionu. Dodatkowo dofinansowanie może być przeznaczone na budowę i przebudowę obiektów inżynieryjnych, zlokalizowanych w ciągach dróg wraz z infrastrukturą.

To ważna i rzadka inicjatywa samorządu województwa, który postanowił wspierać samorządy lokalne z własnego budżetu, uzupełniając w ten sposób swoją dystrybucyjną funkcję w systemie funduszy unijnych. Z pewnością jest to cenny instrument polityki regionalnej, której inicjatorem i koordynatorem w regionie powinny być jego władze samorządowe, przy współuczestnictwie i współudziale samorządów lokalnych. Jak uzasadnia Zarząd Mazowsza, "wsparcie w ramach Mazowieckiego instrumentu wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu stanowi ważne uzupełnienie dotychczas prowadzonych działań i w znaczący sposób wpłynie na rozwój społeczno-gospodarczy regionu, a także poprawi spójność sieci transportowej województwa, w tym dostęp do dróg wojewódzkich lub krajowych.".

Źródło: mazovia.pl

Pon., 30 Prn. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża