Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Droga ekspresowa S7 Pieńki - Płońsk

Droga ekspresowa S7 Pieńki - Płońsk fotolia.pl

Ruszył drugi etap przetargu ograniczonego na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Pieńki - Płońsk. 30 stycznia 2017 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wysłała zaproszenia do składania ofert cenowych do wszystkich 18 firm wykonawczych, które w pierwszym etapie postępowania przetargowego złożyły wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu. Na złożenie ofert cenowych oferenci będą mieli czas do 31 marca 2017 r.

Zamawiający przyjął w postępowaniu trzy kryteria oceny ofert. Oprócz ceny jest nim termin wykonania - wykonawca na etapie składania ofert będzie mógł zaproponować wybudowanie drogi w terminie krótszym niż 37 miesięcy, jednak nie krótszym niż 34 miesiące. Trzecim kryterium jest okres gwarancji. Przewidywany termin podpisania umowy na realizację to II połowa tego roku.

Pieńki - Płońsk to jeden z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego, przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. Inwestycję obejmującą 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki - Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo - Pieńki (ok. 22 km), Pieńki - Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.  Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie - przed przystąpieniem do prac budowlanych - wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej). Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w II kwartale 2018 r., natomiast zakończenie w IV kwartale 2020 r.

Źródło: mib.gov.pl

Czw., 2 Lt. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun