Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pożyczki na kształcenie

Pożyczki na kształcenie fotolia.pl

"Pożyczki na kształcenie" to pilotażowe narzędzie Ministerstwa Rozwoju, finansowane w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, ukierunkowane na wsparcie kształcenia ustawicznego. Przeznaczone jest dla osób pełnoletnich, zamieszkujących na obszarze Polski, chcących rozwijać swoje umiejętności i kompetencje. Budżet programu to 3 500 000 zł. Wnioski o pożyczkę można składać od 2 września br.

W ramach projektu osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych mogą wnioskować o pożyczkę przeznaczoną na studia podyplomowe, kursy, szkolenia oraz inne formy kształcenia osób dorosłych oferowane przez krajowe i zagraniczne podmioty (za wyjątkiem studiów I, II i III stopnia), trwające nie dłużej niż 24 miesiące.

Realizatorami projektu są Fundacja Fundusz Współpracy i Fundacja Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach.

W ramach programu można uzyskać nieoprocentowaną pomoc zwrotną (preferencyjną pożyczkę do 100% kosztu szkolenia/kursu/studiów podyplomowych z możliwością częściowego umorzenia – do 20-25%).Pożyczkobiorca nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów (prowizji, opłat wstępnych, itp.). Pożyczkę można przeznaczyć na koszty kształcenia wypłacane bezpośrednio na rzecz instytucji edukacyjnej.

Ze środków pożyczki nie można pokrywać takich wydatków jak:

  • koszty przejazdów i noclegów,
  • koszty materiałów dydaktycznych.

Pożyczka może zostać przeznaczona jedynie na nieopłacone wcześniej formy kształcenia lub nieopłaconą część wybranej formy kształcenia (np. kolejny semestr, etap). Nie może także stanowić pokrycia dla kosztów związanych z opłatą rejestrową, wpisowym, itd.

Okres spłaty: 12-36 miesięcy (spłata w równych ratach miesięcznych).

Łączna wartość pożyczek udzielonych jednemu Pożyczkobiorcy w okresie 3 lat nie może przekroczyć 100.000 zł.

Więcej informacji można uzyskać tutaj.

Źródło: www.inwestujwrozwoj.pl

Czw., 3 Wrz. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś