Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wyniki naboru w ramach Programu „Sportowe Wakacje+”

Wyniki naboru w ramach Programu „Sportowe Wakacje+” fotolia.pl

Ministerstwo Sportu ogłosiło wyniki naboru wniosków do Programu "Sportowe Wakacje+". Na realizację kolejnego – po wyborze operatora krajowego – etapu programu Ministerstwo Sportu przeznaczyło kwotę 6 761 668 zł.

- Zainteresowanie Programem „Sportowe Wakacje+” przerosło nasze oczekiwania. Do Ministerstwa trafiły wnioski na łączną kwotę ok. 56 milionów złotych. To dla nas ważny sygnał, że jest ogromne zapotrzebowanie dofinansowanie takich inicjatyw jak: obozy, turnieje, zajęcia czy eventy sportowe. W przyszłym roku planujemy zwiększenie budżetu na realizację „Sportowych Wakacji +”, by wesprzeć jeszcze więcej tego typu przedsięwzięć – powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Przed nami rozstrzygnięcie trwającego konkursu „Sportowe Wakacje z Fundacją Lotto”, który jest organizowany przez partnera programu – Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej.

"Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO" – trwa konkurs.

Krajowym operatorem Programu "Sportowe Wakacje+" została Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Zadaniem operatora jest rekrutacja realizatorów obozów sportowych zlokalizowanych na terenie całej Polski. Wciąż trwa konkurs „Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO”, który realizowany jest w ramach „Sportowych Wakacji+”.

Udział finansowy Fundacji w przedsięwzięciu możliwy jest dzięki środkom pochodzącym z 10% sprzedaży online produktów LOTTO, które są przeznaczane na walkę z pandemią COVID-19 i jej skutkami. 

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, które w ramach podstawowej działalności statutowej mają zadania związane z upowszechnianiem sportu i kultury fizycznej: związków stowarzyszeń, stowarzyszeń i fundacji zarejestrowanych na terenie Polski.

Konkurs "Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO" trwa od 3 lipca do 31 października 2020 r. Wnioski o dofinansowanie można składać w każdym momencie jego trwania, a dofinansowanie może być także przeznaczone na refundację już poniesionych wydatków.
 

W ramach konkursu organizacje mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów obozów sportowych odbywających się w terminie od 1 marca do 31 grudnia 2020 roku. Termin zakończenia konkursu może ulec zmianie w zależności od rozdysponowania budżetu przeznaczonego na jego realizację.

Więcej informacji, regulamin oraz formularz wniosku można znaleźć na stronie Fundacji LOTTO: www.fundacjalotto.pl.

Wyniki naboru Programu „Sportowe Wakacje+” znajdują się tutaj

Źródło: MS

Śr., 29 Lp. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś