Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rusza tegoroczna edycja projektu #Młodzi Dla Historii

Rusza tegoroczna edycja projektu #Młodzi Dla Historii fotolia.pl

W tym roku działania związane z projektem #Młodzi Dla Historii zostały przeniesione do internetu. Na młodzież czeka jednak sporo wyzwań. W ramach projektu odbędą się trzy konkursy: filmowy, stylizacyjny i scenariuszowy. Tworzenie autorskich projektów to dla młodych ludzi świetna okazja do lepszego poznania drogi, która powiodła Polskę do wolności. Zgłoszenia można przesyłać do 31 lipca.

#Młodzi Dla Historii to projekt edukacyjno-kulturalny skierowany do młodzieży w wieku 10-19 lat. Ideą projektu jest upamiętnianie polskiej drogi do wolności, a także rozbudzenie w młodym pokoleniu chęci jej poznania. Głównym celem projektu jest pokazanie, że nasza przeszłość jest niezwykle ciekawa, a historie, które skrywają rodzinne albumy mogą stać się inspiracją do stworzenia filmu, spektaklu czy stylizacji modowej.

Co roku młodzież uczestniczy także w warsztatach z profesjonalistami. Podczas tegorocznej edycji, ze względu na pandemię, warsztaty odbędą się online.

Aby wziąć udział w konkursach należy wypełnić formularz zgłoszenia online dostępny na www.festiwalnnw.pl i przesłać swój projekt (film, stylizację, scenariusz) do 31 lipca 2020 r.

Wyniki konkursów zostaną umieszczone na stronie Festiwalu do dnia 25.08.2020 roku. Laureaci zostaną zaproszeni na Festiwal Filmowy NNW, organizowany we wrześniu w Gdyni.

Szczegółowe informacje zawarte zostały w regulaminie, który jest dostępny pod adresem: www.festiwalnnw.pl/konkursy-mdh.

Źródło: MEN

Śr., 24 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn