Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przed nami warsztaty online o suszy i retencji

Przed nami warsztaty online o suszy i retencji fotolia.pl

W związku z Dniem Walki z Pustynnieniem i Suszą, który na całym świecie jest obchodzony 17 czerwca, Ministerstwo Klimatu zaprasza młodzież na warsztaty online. Ich tematem będzie susza i retencja.

Problem suszy na świecie staje się coraz powszechniejszy. Również Polska zmaga się z tym zjawiskiem, które nieodłącznie wiążę się z ociepleniem klimatu. Większość miast stawia na beton, który wypiera z przestrzeni publicznej zieleń. Dlatego niezwykle ważne jest, by odpowiednio gospodarować wodą, m.in. przez zbieranie deszczówki. Ważna jest także tzw. mała retencja, czyli budowa przydomowych urządzeń do zatrzymywania wody opadowej.

Wirtualne warsztaty „Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu” to kontynuacja kwietniowego wydarzenia „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”. Wówczas w warsztatach online wzięło udział 19 tysięcy uczniów.

Tym razem warsztaty będą dotyczyć problemu suszy i sposobów jej zapobiegania. Wprowadzenia naukowego do tematu dokona prof. Szymon Malinowski z Instytutu Geofizyki UW. Debatę ekspertów o tym, jak walczyć z suszą poprowadzi minister klimatu Michał Kurtyka. Każdy będzie mógł także sprawdzić swoją wiedzę w specjalnym interaktywnym quizie klimatycznym. 

Każdy, kto chciałby wziąć udział w warsztatach, musi tylko 17 czerwca o godzinie 11:00 wejść na stronę: http://www.dzienwmk.pl/ i postępować zgodnie z instrukcjami.

Źródło: Ministerstwo Klimatu

Śr., 10 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn