Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dodatkowe 256 mln zł subwencji dla uczelni

Dodatkowe 256 mln zł subwencji dla uczelni fotolia.pl

99 uczelni publicznych otrzyma w tym roku zwiększoną subwencję. Łącznie jest to 256 mln zł. Dodatkowe wsparcie przyznano ze względu na straty finansowe, jakie uczelnie poniosły w związku z pandemią koronawirusa.

Uczelnie publiczne w ostatnich tygodniach straciły część swoich przychodów, zwalniając studentów z części opłat dydaktycznych (ze względu na kształcenie online) i opłat za zakwaterowanie w domach studenckich.

Szkoły wyższe nie miały też wpływów ze stałych najmów pod działalność stołówek lub doraźnych – np. auli i sal konferencyjnych. 

W związku z tym Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zdecydowało o zwiększeniu subwencji dla 9 uczelni badawczych, 50 uczelni akademickich, 34 uczelni zawodowych i 6 uczelni prowadzonych przez kościoły, związki wyznaniowe i finansowanych z budżetu państwa.

Komunikat MNiSW z dnia 27 maja 2020 r. o zwiększeniach wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego oraz potencjału badawczego przyznanych na rok 2020 – dostępny w załączeniu.

Źródło: MNiSW

Załączniki:
Pobierz ten plik (KOMUNIKAT MNiSW.pdf)KOMUNIKAT MNiSW.pdf188 kB
Śr., 27 Mj. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska