Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Czy będą testy na COVID-19 dla wszystkich nauczycieli?

Czy będą testy na COVID-19 dla wszystkich nauczycieli? fotolia.pl

W czerwcu w Polsce czekają nas egzaminy, najpierw dla ósmoklasistów później zaś egzaminy maturalne i chociaż zrezygnowano z matur ustnych, to do komisji egzaminacyjnych zarówno pilnujących jak i sprawdzających testy uczniów potrzeba setek tysięcy nauczycieli. W związku z tym Związek Nauczycieli Polskich zaapelował do Premiera RP o przeprowadzanie testów na obecność wirusa COVID-19 wszystkim nauczycielom.

Zdaniem ZNP takie rozwiązanie zapewni większe bezpieczeństwo dzieciom, uczniom, nauczycielom i pracownikom 22 tys. placówek wychowania przedszkolnego, 14 tys. szkół podstawowych i placówek oświatowych.

Związek po raz pierwszy o testy dla nauczycieli i pracowników oświaty apelował już w kwietniu 2020. O potrzebie wprowadzenia tego rozwiązania w skali całego kraju świadczą najnowsze wyniki badań przeprowadzonych w Łodzi. Jak informują władze Łodzi, aż u 14% przebadanych pracowników test dał wynik pozytywny lub wątpliwy.

Zgodnie z wytycznymi dla szkół, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, innych form wychowania przedszkolnego, instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz placówek, do pracy w szkole mogą przychodzić jedynie zdrowe osoby, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną. Bez dostępu do testów nie będzie można podać wiarygodnej informacji o stanie zdrowia nauczycieli.

Źródło: ZNP

Pt., 22 Mj. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek