Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wielkopolskie. Inwestowanie w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego

Wielkopolskie. Inwestowanie w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego fotolia.pl

W terminie od 1 kwietnia do 19 czerwca br. będzie można składać wnioski o dofinasowanie projektów obejmujących inwestycje w infrastrukturę szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe i ustawiczne oraz inwestycje w infrastrukturę służącą popularyzacji nauki i innowacji.

Uprawionymi do ubiegania się o dofinansowanie są następujące podmioty:  

  • jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia;
  • jednostki organizacyjne jednostek samorządu terytorialnego posiadające osobowość prawną;
  • szkoły i placówki systemu oświaty realizujące kształcenie zawodowe i ustawiczne i ich organy prowadzące;
  • organizacje pozarządowe;
  • szkoły wyższe wyłącznie w odniesieniu do działań promujących naukę i innowacyjność wśród uczniów niższych poziomów edukacji (kształcenia zawodowego).

O wsparcie nie mogą ubiegać się podmioty (Beneficjenci, partnerzy w projekcie), które uzyskały już wcześniej środki finansowe w WRPO 2014+ na realizację inwestycji z zakresu infrastruktury szkolnictwa zawodowego.

Wsparciem zostaną objęte następujące typy projektów:

  1. Inwestycje w infrastrukturę szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe i ustawiczne poprzez przebudowę, rozbudowę, adaptację, modernizację i/lub wyposażenie (sprzęt, w tym nowoczesny sprzęt oraz materiały dydaktyczne służące kształceniu zawodowemu i ustawicznemu) istniejących obiektów oraz budowę i/lub wyposażenie (sprzęt, w tym wysokospecjalistyczny sprzęt technologiczny oraz pomoce dydaktyczne służące kształceniu zawodowemu i ustawicznemu) nowych obiektów – tylko w uzasadnionych sytuacjach.

Uzasadnienie wyjątków musi obejmować jasną argumentację danego zapotrzebowania na określonego typu infrastrukturę, analizę trendów demograficznych odpowiednich dla danego terytorium oraz analizę opcji wykazującą, że inne alternatywy (adaptacja lub modernizacja) nie są wykonalne.

  1. Inwestycje w infrastrukturę służącą popularyzacji nauki i innowacji (tj. np. centra kreatywności, „Małe Koperniki”): projekty popularyzujące wykształcenie techniczne czy innowacyjność, realizowane poza systemem oświaty oraz projekty szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe promujące wśród dzieci i uczniów niższych poziomów edukacji specjalności techniczne najbardziej odpowiednie do potrzeb rynku pracy.

Inwestycje w tym zakresie związane będą głównie z doposażeniem i wyposażeniem w sprzęt oraz modernizacją i adaptacją istniejących obiektów. 

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów to 42 000 000,00 zł.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć tutaj.

Źródło: Serwis Wielkopolskiego RPO

Sob., 7 Mrz. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba