Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

2 marca rusza VI Krakowski Tydzień Zawodowców

2 marca rusza VI Krakowski Tydzień Zawodowców fotolia.pl

Uczniowie klas VIII szkół podstawowych, którzy nie wiedzą jeszcze jakąś ścieżkę edukacji wybrać, będą mogli przyjrzeć się poszczególnym zawodom podczas Tygodnia Zawodowców w Krakowie. Między 2 a 6 marca samorządowe szkoły techniczne i branżowe zaproszą w swoje progi uczącą się młodzież. W planach są także dwie tzw. otwarte soboty.

Krakowski Tydzień Zawodowców to największa impreza promująca szkolnictwo zawodowe w Krakowie. Do dyspozycji uczniów będą nauczyciele i doradcy zawodowi. Program KTZ jest niezwykle bogaty. Zainteresowani będą mogli m.in. wziąć udział w lekcjach otwartych i pokazowych, zobaczyć prezentacje poszczególnych zawodów, wziąć udział w konkursach i turniejach, przyjrzeć się mistrzowskim pokazom absolwentów, a także odwiedzić pracownie, uczestniczyć w grach i turniejach.

Tydzień Zawodowców to świetna okazja zarówno dla uczniów, jak i rodziców, by poznać ofertę kształcenia zawodowego w mieście. To już szósta edycja tego wydarzenia, a wszystkie poprzednie cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Na jakie wydarzenia dokładnie mogą liczyć przybyli uczniowie? Dla przykładu - Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego zorganizuje m.in. warsztaty piekarskie, kulinarne, cukiernicze i barmańskie – z udziałem pracodawców. Z kolei Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych przybliży kandydatom specyfikę różnych zawodów: technika grafiki i poligrafii cyfrowej, technika i operatora procesów introligatorskich, technika procesów drukowania, drukarza offsetowego, technika fotografii i multimediów, fotografa oraz technika reklamy. Pokaże też swoje pracownie. Uczniowie będą mogli porozmawiać z nauczycielami, pedagogiem, doradcą zawodowym i specjalistami w zawodzie. Za to w Zespole Szkół Chemicznych będzie można samodzielnie wykonać doświadczenia, wziąć udział w konkursach i grach edukacyjnych.

We wszystkich samorządowych szkołach na terenie Krakowa, które prowadzą kształcenie zawodowe zorganizowane też będą dwie Otwarte Soboty. W tym roku będą to 7 marca i 25 kwietnia.  

Źródło: Miasto Kraków 

Czw., 27 Lt. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska