Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży uzyskał wsparcie finansowe z budżetu państwa

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży uzyskał wsparcie finansowe z budżetu państwa fotolia.pl

Do końca 2020 roku całodobowa bezpłatna linia telefoniczna, na którą mogą zgłaszać się dzieci i młodzież potrzebujące pomocy, ma zapewnione finansowanie z budżetu państwa. Ministerstwo Edukacji Narodowej rozstrzygnęło konkurs realizowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży to specjalna, bezpłatna linia telefoniczna, na którą mogą zadzwonić wszystkie młode osoby, które chcę porozmawiać o swoich problemach ze specjalistami. Od 1 października, całodobowo można dzwonić pod numer 0 800 080 222, by skontaktować się z doświadczonymi psychologami, pedagogami a także prawnikami.

Konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wygrała Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych i to ona będzie prowadziła telefon od października. Oprócz ITAKI do konkursu zgłosiła się również Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych uzyskała większą liczbę punktów i tym samym na realizację zadania publicznego otrzymała dotację w wysokości 885 tysięcy złotych na lata 2019-2020.

Czw., 3 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn