Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bezpieczna szkoła – zaktualizowany poradnik dla dyrektorów szkół

Bezpieczna szkoła – zaktualizowany poradnik dla dyrektorów szkół fotolia.pl

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca dyrektorów szkół i nauczycieli do zapoznania się z uaktualnionym poradnikiem „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”.

Jest to zbiór rekomendacji oraz wytycznych dla dyrektorów szkół i organów prowadzących szkoły dotyczący działań profilaktycznych związanych z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole lub placówce wraz ze wskazaniem obowiązujących przepisów i odpowiedzialności. Służy on przygotowaniu koniecznych procedur bezpieczeństwa, a także ich realizacji przez pracowników szkół i placówek.

Poradnik zawiera również zbiór dobrych praktyk, odwołania do szczegółowych rozwiązań, materiałów szkoleniowych, dokumentów, multimediów edukacyjnych. Materiał został przygotowany w 2017 roku przez pracowników MEN, we współpracy z innymi ministerstwami. A teraz został zaktualizowany.

Źródło: MEN

Załączniki:
Pobierz ten plik (BEZPIECZNA_SZKOŁA_Zagrożenia_i_zalecane_działania_profilaktyczne_w_zakresie_bezpieczeństwa_fizycznego_i__cyfrowego_uczniów (1).pdf)Poradnik1678 kB
Czw., 12 Wrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska