Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Sieć FARE - Granty na wydarzenia

Sieć FARE - Granty na wydarzenia fotolia.pl

Football People Event Grants to granty (do 2,5 tys. euro) na organizację imprez odbywających się w ramach Tygodni Aktywności FARE, związanych z podnoszeniem świadomości o rasizmie i dyskryminacji towarzyszącej piłce nożnej.

Sieć FARE - Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie koordynuje działania przeciwko rasizmowi na i dokoła stadionów piłkarskich w Europie. Każdego roku w październiku Sieć FARE organizuje Tygodnie akcji Football People: to seria wydarzeń, podczas których zawodnicy i zawodniczki, kluby, mniejszości etniczne, organizacje LGBT oraz aktywiści i aktywistki łączą swoje siły, aby zwalczać dyskryminację i celebrować różnorodność w piłce nożnej.

Cele

Football People Event Grants mają na celu wspieranie innowacyjnych imprez sportowych i działań zapobiegających i zwalczających dyskryminację, a także kształtujących debatę na temat integracji społecznej, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

Termin realizacji działań

Wszystkie działania prowadzone w ramach projektów muszą być zgodne z priorytetami i celami FARE i odbywać się w czasie tygodnia Football People Action Week, między 10 a 24 października 2019 r.

Priorytety, które powinny być uwzględnione przez składających wnioski (co najmniej jeden z nich): przeciwdziałanie wykluczeniu i dyskryminacji w piłce nożnej, na stadionie i ppoza nim; zwiększenie udziału mniejszości oraz kobiet w uprawianiu sportu (piłki nożnej), odkrywanie i dyskusja nad sposobami uczynienia piłki nożnej narzędziem pozytywnych zmian i włączania społecznego, edukacji i zwiększania szans; przeciwdziałanie i obalanie stereotypów.Z działaniami odbywającymi się w Polsce podczas Tygodni Aktywności FARE można zapoznać się tutaj.

Dofinansowywane działania

W ramach projektów można realizować m.in.krajowe lub międzynarodowe wydarzenia: konferencje, dyskusje panelowe, festiwale, turnieje, o lokalnym, krajowym lub międzynarodowym zasięgu. Działania realizowane w ramach grantów powinny być jak najbardziej widoczne.

Z przykładami działań można zapoznać się na stronie organizatora.

Kto może aplikować

O granty mogą się starać różne podmioty, formalne i nieformalne, m.in.: kluby piłkarskie, grupy kibiców, organizacje działające na rzecz praw człowieka, instytucje edukacyjne, badawcze, jednostki publiczne, think-tanki i in. FARE zachęca też współpracy z innymi organizacjami, w celu zwiększenia zasięgu realizowanych projektów.

Wysokość dofinansowania

Do 2500 euro. Kwota dofinansowania nie może przekroczyć 90% całkowitych kosztów projektu. Grant zostanie przekazany w dwóch transzach, 50% przed i 50% po realizacji projektu.

Źródło: www.fundusze.ngo.pl

Śr., 31 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś