Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wydawnictwa naukowe – jak ubiegać się o włączenie do wykazu?

Wydawnictwa naukowe – jak ubiegać się o włączenie do wykazu? fotolia.pl

Wydawnictwa naukowe, które nie znalazły się w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe, mogą do 15 września ubiegać się o umieszczenie na liście ministerialnej.

Zgłoszenia w tej sprawie należy składać przez system teleinformatyczny Polskiej Bibliografii Naukowej (PBN). Rozpatrywać je będzie Komisja Ewaluacji Nauki (KEN).

Opublikowany na początku tego roku wykaz wydawnictw monografii naukowych tworzony jest na potrzeby nowego systemu ewaluacji.

Wydawnictwa, które nie zostały uwzględnione w wykazie, mają jeszcze szansę dostać się na listę.

Pierwsza wersja nowego wykazu wydawnictw już jest. Większość pozycji to wydawnictwa polskie.

Uruchomiono specjalny system teleinformatyczny w ramach Polskiej Bibliografii Naukowej (PBN), w którym przygotowano dedykowane temu zadaniu funkcjonalności. Komisja Ewaluacji Nauki będzie rozpatrywać tylko i wyłącznie wnioski zgłaszane przez ten system.

Zgłoszenie może przesłać każde wydawnictwo. W tym celu należy wyznaczyć osobę reprezentującą wydawnictwo, która będzie technicznie odpowiadała za przesłanie zgłoszenia w systemie PBN. Osoba ta, aby móc wypełnić formularz zgłoszenia wydawnictwa, będzie musiała posiadać konto w systemie PBN oraz nabyć dedykowane uprawnienia systemowe.

Więcej szczegółów oraz pliki do pobrania dostępne na stronie: www.gov.pl.

Źródło: MNiSW

Czw., 25 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska