Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Inwestycja w sportowców

Inwestycja w sportowców fotolia.pl

Minister Sportu i Turystyki ogłosił „Program dofinansowania realizacji zadań związanych z przygotowaniem w 2019 r. kadry narodowej do udziału w igrzyskach olimpijskich oraz przygotowaniem i udziałem w mistrzostwach świata lub mistrzostwach Europy ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej”.

Celem Programu jest:

  1. stworzenie optymalnych warunków szkolenia zawodnikom kadry narodowej, o dużym potencjale sportowym, posiadającym szansę na osiągnięcie wysokich rezultatów sportowych oraz zdobycie medali i punktów;
  2. umożliwienie udziału w zawodach mistrzowskich, międzynarodowych, krajowych w celu osiągnięcia wysokich rezultatów sportowych oraz zdobycie medali i punktów;
  3. zabezpieczenie zawodnikom kadry narodowej niezbędnego sprzętu sportowego i specjalistycznego, który jest nieodzowny do zachowania ciągłości realizacji szkolenia w wieloletnim procesie treningowym.

Minister przyznawać będzie, w ramach posiadanych środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, dofinansowanie na zadania związane z przygotowaniem w 2019 r. kadry narodowej do udziału w igrzyskach olimpijskich oraz przygotowaniem i udziałem w mistrzostwach świata lub mistrzostwach Europy.

Termin realizacji zadania obejmuje okres od dnia następującego po dniu ogłoszenia niniejszej decyzji Ministra Sportu i Turystyki do dnia 31 grudnia 2019 r.

Udzielanie dofinansowania na realizację powyższego zadania odbywać się będzie niezależnie od innych zadań finansowanych ze środków FRKF lub budżetu państwa uwzględniając uczestnictwo danej osoby tylko w jednej akcji w danym czasie.

Program obejmuje zawodników kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach i konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich.

Wnioski na realizację zadań objętych Programem mogą składać:

  • polskie związki sportowe;
  • Polski Komitet Olimpijski.

W ramach realizacji Programu wyróżnia się następujące zadania:

  • przygotowania do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 oraz przygotowania i udział w mistrzostwach świata i Europy w letnich sportach olimpijskich w roku 2019;
  • przygotowania do Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 oraz przygotowania i udział w mistrzostwach świata i Europy w zimowych sportach olimpijskich w roku 2019.

Na realizację Programu Minister w 2019 roku przeznacza kwotę ujętą w planie finansowym Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na rok 2019 w wysokości 20 000 000,00 zł.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać w terminie odo 31 sierpnia 2019 r. osobiście w siedzibie MSiT lub przesłać przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe na adres siedziby Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie BIP Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: MSiT

Śr., 10 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś