Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Żywiecka Energia Przyszłości. Pierwsze szkoły powiatu żywieckiego przystąpiły do klastrów energii

Żywiecka Energia Przyszłości. Pierwsze szkoły powiatu żywieckiego przystąpiły do klastrów energii fot. zywiec.powiat.pl

30 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Żywcu odbyło się uroczyste podpisanie umów partnerskich pomiędzy Klastrem Energii i lokalnymi szkołami tj. Zespołem Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu – Moszczanicy, Zespołem Szkół Budowlano – Drzewnych w Żywcu oraz Zespołem Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Żywcu.

Podpisanie umów jest częścią realizowanego przez Klaster Projektu „Klaster wchodzi w Oświatę” w ramach którego planuje się realizować wspólne projekty w zakresie OZE.

Miesiąc wcześniej, także w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli przedstawiciele Starostwa, lokalnych Szkół Technicznych i Zawodowych oraz Klastra Energii „Żywiecka Energia Przyszłości”. Tematem spotkania było omówienie współpracy oświaty z klastrem energii w zakresie powołania kierunków patronackich oraz utworzenia obiektów dydaktycznych związanych z Odnawialnymi Źródłami Energii (farm fotowoltaicznych, elektrowni wiatrowych oraz wodnych). Planuje się także  utworzenie wspólnej bazy firm,  zainteresowanych kooperacją w zakresie rozproszonych źródeł energii OZE.

Źródło: zywiec.powiat.pl 

Śr., 1 Mj. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska