Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

"Zawsze na Czasie" - interesujący projekt Rzeszowskich licealistów

fotolia.pl

Czas nieubłaganie przemija. Co zrobić, by mieć go więcej? Jak mądrze nim dysponować? Znalezieniem odpowiedzi na te pytania zainteresowali się uczniowie I oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. W ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, utworzyli oni własny projekt pod nazwą „Zawsze na Czasie”, aby samemu zająć się problemem złej organizacji czasu.

Karolina, Anita, Lidia, Angelika, Antek i Sylwek wyszli z tą inicjatywą, by pomagać innym. Rozpoczęli od zbadania problemu wśród młodzieży, tworząc ankiety. Według statystyk, zdecydowana większość osób najwięcej czasu marnuje na Internet. Połowa ankietowanych przyznała, że ponad 4 godziny dziennie. Uczniowie zaczęli więc działać. Zorganizowali warsztaty w rzeszowskich liceach, na których uczyli młodzież jak dobrze zarządzać czasem. Poza wieloma sponsorami, którzy wsparli to przedsięwzięcie, pojawili się również specjaliści np. Pani Pedagog ze znanej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rzeszowie. Uczniowie na warsztatach zorganizowali również pracę w grupach. To na jej potrzeby została utworzona autorska gra „Time Lords”, która miała na celu nauczyć dobrego planowania.

Uczniowie aktywnie udzielają się również na Facebooku. Można tam znaleźć mnóstwo poradników na tematy, które porusza ich projekt. Posty pojawiają się regularnie, a osób zainteresowanych inicjatywą jest coraz więcej. Według twórców projektu podstawą jest planowanie. Postanowili ułatwić tę czynność, dodając posta z własnoręcznie zaprojektowanym planerem, dostępnym do wydrukowania we własnym zakresie. Uczniowie stwierdzili, że najlepszym przykładem efektów działania ich projektu, są oni sami: - Podczas tworzenia projektu sami nauczyliśmy się, jak gospodarować swoim czasem. Ponadto projekt nauczył nas dobrej organizacji oraz przedsiębiorczości. – mówią członkowie drużyny „Zawsze na Czasie”. Zachęcili również innych, aby i oni w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, spróbowali stworzyć własny projekt. Jak sami twierdzą, takie przedsięwzięcie potrafi wiele nauczyć.

Postępy projektu „Zawsze na Czasie” można śledzić tutaj.

Czw., 21 Mrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa