Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zasady zdrowia i bezpieczeństwa - lekcja dla małych pacjentów

Zasady zdrowia i bezpieczeństwa - lekcja dla małych pacjentów fotolia.pl

Wiceminister zdrowia Zbigniew J. Król oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur poprowadzili dziś lekcję bezpieczeństwa ruchu drogowego i zdrowia dla dzieci z Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie.

W jej trakcie przypominali o tym, że nie można bawić się w pobliżu ulicy, uczyli, jak właściwie przechodzić przez pasy oraz pod jaki numer zadzwonić w sytuacji alarmowej.

Małych pacjentów odwiedził Krokodylek Tirek, który wraz z wyjątkowymi nauczycielami przypominał dzieciom podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny. Krokodylek Tirek, czyli maskotka Inspekcji Transportu Drogowego, odwiedza uczniów  przedszkoli  i  szkół,  ale  nie  zapomina  o bezpieczeństwie najmłodszych, którzy nie mogą uczestniczyć w szkolnych zajęciach. Podczas dzisiejszej lekcji krokodylek przyniósł wiele radości dzieciom. Wszyscy wspólnie obejrzeli film, w którym Tirek przekazywał zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.  Były też zdrowotne zagadki i nauka wspólnego wierszyka.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na pytania, a prawidłowych zachowań na drodze uczyły się m.in. na specjalnie przygotowanym dla nich miasteczku ruchu drogowego.

Wiceminister zdrowia i Główny Inspektor Transportu Drogowego poprzez zabawę przekazali małym pacjentom wiedzę o tym, jak bezpiecznie zachować się na drodze i w jaki sposób dbać o codzienną higienę. Po zakończeniu lekcji na wszystkie dzieci czekały upominki.

Źródło: MZ

Czw., 13 Gr. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska