Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

54 mln zł na sport dziecięcy

54 mln zł na sport dziecięcy fotolia.pl

Ministerstwo Sportu uruchomiło nabór wniosków w ramach programu „Sport wszystkich dzieci”, ogłoszonego przez ministra sportu 23 listopada br. Na jego realizację w 2019 roku przeznaczono 54,5 mln zł. Program adresowany jest do uczniów szkół różnych szczebli edukacyjnych, a w szczególności do uczniów szkół podstawowych. Założenia programowe zakładają powszechne uczestnictwo dzieci i młodzieży w zajęciach sportowych.

Wnioski można składać w trzech komponentach:

  1. „Lokalny Animator Sportu” (nabór na operatora krajowego): tu do rozdysponowania jest 23 mln zł; wnioski należy składać do dnia 14 grudnia 2018 r;
  2. Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży: kwota do rozdysponowania to 15,5 mln zł; wnioski należy składać do dnia 11 stycznia 2019 r.;
  3. Wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe: tu kwota do rozdysponowania wynosi 16 mln zł, a wnioski należy składać do dnia 18 stycznia 2019 r.

Szczegóły programu "Sport wszystkich dzieci" oraz dokumentację poszczególnych jego komponentów, w ramach których można składać wnioski o dofinansowanie można znaleźć tutaj.

Źródło: msit.gov.pl

Sob., 1 Gr. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża