Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kolejni sportowcy w team100

Kolejni sportowcy w team100 fotolia.pl

Do programu team100 dołączają kolejni perspektywiczni sportowcy, w tym dziesięcioro z niepełnosprawnościami. Programem do tej pory objętych było 202 zawodników. Sukces inicjatywy zadecydował o zwiększeniu liczby beneficjentów do 250!

Program został zainaugurowany 21 czerwca 2017 roku z inicjatywy ministra Witolda Bańki. Od tego czasu beneficjenci team100 zdobyli 186 medali, w tym 49 złotych, 63 srebrnych, 74 brązowych. Dzięki nim o Polsce można usłyszeć na największych imprezach sportowych na świecie.

Cieszy mnie, że mimo iż team100 jest nastawiony na przyszłość, to efekty w postaci międzynarodowych sukcesów zawodników do niego należących są widoczne już dziś. Program team100 jest niezwykle istotnym projektem z punktu widzenia strategii rozwoju polskiego sportu, zwłaszcza w kontekście igrzysk olimpijskich. Wspieramy młode talenty, uczymy odpowiedzialności i podejmowania właściwych decyzji. Myślimy o kształcie polskiego sportu w perspektywie długoterminowej. Jestem przekonany, że ten model dodatkowego wsparcia efektywnie przyczyni się do rozwoju młodego pokolenia mistrzów – mówi Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, pomysłodawca Programu.

Wspieranie młodych polskich sportowców jest dla nas wielkim zaszczytem i honorem. Cieszę się, że dzięki temu pomagamy im spełniać marzenia i sportowe ambicje. Rozszerzenie programu team100 o kolejne 48 osób to ogromna szansa dla naszego kraju na następne sukcesy sportowe.  Wierzę, że ta inicjatywa będzie dalej owocować w postaci wielu rekordów i medali. Trzymam za wszystkich mocno kciuki – mówi Filip Rdesiński, Prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Jestem zaszczycona, że Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy realizuje inicjatywę Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiej Fundacji Narodowej: program team100. Pełniąc tę niezwykle odpowiedzialną funkcję, dużo wysiłku wkładamy w jego codzienne funkcjonowanie i na każdym kroku staramy się wspierać Beneficjentów programu w drodze po medale – powiedziała Urszula Włodarczyk, Dyrektor Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego.

Beneficjenci objęci programem w każdym roku otrzymują wsparcie w wysokości ok. 40 tysięcy złotych, którymi refundują np. opiekę lekarską, suplementację, zakup sprzętu, studia, wynajem mieszkania.  

Team100 jest programem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Fundacji Narodowej, realizowanym we współpracy z Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym. Główny cel projektu to wsparcie młodych, polskich i perspektywicznych sportowców, członków kadr narodowych w dyscyplinach olimpijskich, którym oprócz szkolenia związkowego jest zapewniana dodatkowa, indywidualna ścieżka finansowania.

Szerzej o programie pisaliśmy tutaj.

Źródło: www.msit.gov.pl

Pt., 5 Prn. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś