Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zintegrowana Strategia Umiejętności

Zintegrowana Strategia Umiejętności fotolia.pl

Resort edukacji przedstawił do konsultacji publicznych projekt Zintegrowana Strategia Umiejętności. Rząd polski przyjął zobowiązanie do opracowania krajowego dokumentu strategicznego, dotyczącego uczenia się i zdobywania umiejętności przez całe życie, podczas negocjacji zasad polityki spójności na obecny okres 2014-2020. Jako pierwsza powstała część ogólna dokumentu, w kolejnych latach powstanie część szczegółowa.

Jak informuje MEN, strategia oparta na polskich i europejskich dokumentach, m.in. Perspektywa uczenia się przez całe życie, przyjętej przez rząd Polski w 2013 r. oraz dokumentacji OECD "Skills Strategy” i założeń "Nowego europejskiego programu na rzecz umiejętności. Kluczowe pytania, na które strategia ma znaleźć odpowiedź to: jakie kluczowe polityki i działania wdrażane w Polsce dotyczą kształtowania i rozwoju umiejętności? Jakie kroki należy podejmować w celu zapewnienia spójności tych polityk i działań? Jakie umiejętności są, a jakie będą najbardziej potrzebne dla rozwoju Polski? Jakie działania powinny być podejmowane w celu zachęcania osób dorosłych do kształtowania i rozwijania umiejętności i jakie wyzwania się z tym wiążą? Jakie działania są podejmowane w celu poprawy dopasowania podaży umiejętności do zapotrzebowania rynku pracy? Jakie czynniki ograniczają możliwość skutecznego wykorzystania umiejętności w życiu zawodowym i społecznym?

MEN prosi o przekazanie uwag i propozycji uzupełnień do projektu strategii do 24 sierpnia br. Dokument można znaleźć tutaj. Projekt będzie również przedmiotem uzgodnień w Komisji Wspólnej Rządu i samorządu Terytorialnego.

Źródło: men.gov.pl

Sob., 11 Sp. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża