Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Blisko tysiąc nauczycieli przeszkolonych z profilaktyki onkologicznej

Blisko tysiąc nauczycieli przeszkolonych z profilaktyki onkologicznej fotolia.pl

Prawie tysiąc nauczycieli ze 110 szkół z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w siódmej edycji programu „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”, który organizuje Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach.

15 czerwca br. w Kielcach odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji programu „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”. Polega on na tym, że nauczyciele, przeszkoleni przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii przy współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, prowadzą odpowiednie zajęcia w szkołach.

W ramach programu ŚCO zorganizowało m.in. konferencje i spotkania z lekarzami i specjalistami promocji zdrowia. Nauczyciele, którzy skorzystali ze szkoleń zdobytą w ten sposób wiedzę będą wykorzystywali nie tylko w szkole, ale również po to, by organizować poświęcone tematyce onkologii spotkania w lokalnej społeczności. Dla nauczycieli przygotowano bezpłatne poradniki metodyczne, prezentacje multimedialne i materiały edukacyjne pomagające im w prowadzeniu lekcji.

Źródło: pulsmedycyny.pl

Czw., 5 Lp. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa