Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

PPP w strategiach rewitalizacji dziedzictwa kulturowego - podręcznik dla samorządów terytorialnych

PPP w strategiach rewitalizacji dziedzictwa kulturowego - podręcznik dla samorządów terytorialnych fotolia.pl

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją pn.: „PPP w strategiach rewitalizacji dziedzictwa kulturowego - podręcznik dla samorządów terytorialnych" zawierającą wskazówki w zakresie przygotowania i wdrażania Zintegrowanych Planów Rewitalizacji Dziedzictwa Kulturowego, które mogą przyspieszyć rewitalizację poprzez zastosowanie modelu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP).

Publikacja jest dostępna TUTAJ.

Podręcznik przedstawia krok po kroku wskazówki dotyczące procedur rewitalizacji zabytków przy zastosowaniu formuły PPP. Podręcznik rozpoczyna się od definicji Zintegrowanego Planu Rewitalizacji Dziedzictwa Kulturowego- nowoczesnego narzędzia rewitalizacji zabytków, zarysowując główne punkty  tworzenia takiego planu i określając główne zasady dobrego zarządzania w ramach PPP. Zintegrowany Plan Rewitalizacji Dziedzictwa Kulturowego jest osadzony w kontekście ogólnej, strategicznej perspektywy rozwoju miast.

Po omówieniu głównej struktury Planu jest przedstawiona lista projektów / pomysłów dotyczących rewitalizacji zabytków zebranych na podstawie planu działania. A następnie zostają przeanalizowane różne warianty realizacji planów rewitalizacji (od tradycyjnych zamówień publicznych, przez modele PPP, aż do pełnej prywatyzacji), po czym przedstawia się procedury zalecane w rewitalizacji zabytków w formule PPP (ocena uzasadnienia zastosowania modelu PPP oraz przygotowanie i zatwierdzenie propozycji projektu). Na zakończenie wyjaśniono procedury odnoszące się do wyboru partnera prywatnego, a także zawierania, wdrażania i monitorowania realizacji zapisów umowy PPP.

Podręcznik został opracowany w ramach projektu RESTAURA (CE339) współfinansowanego w ramach progarmu Interreg Europa Środkowa 2014-2020, który jest realizowany przez Miasto Nowy Dwór Mazowiecki w partnerstwie z 9 podmiotami publicznymi i prywatnymi z Chorwacji, Polski, Słowacji i Słowenii, w tym Miasto Buzet (Chorwacja), Miasto Nova Gorica (Słowenia).

Projekt RESTAURA ma na celu identyfikację, testowanie, ocenę oraz promocję dobrych praktyk w zakresie PPP przy okazji rewitalizacji miast i budynków o wartości historycznej. PPP pozwala na połączenie zasobów i zdolności sektora publicznego oraz prywatnego, przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony dziedzictwa kulturowego. Więcej informacji o projekcie - http://www.interreg-central.eu/Content.Node/RESTAURA.html

Pt., 25 Mj. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska