Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nabór wniosków do „Programu wspierania sportów nieolimpijskich..."

Nabór wniosków do „Programu wspierania sportów nieolimpijskich... fotolia.pl

24 stycznia 2018 r. został ogłoszony „Program wspierania sportów nieolimpijskich poprzez dofinansowanie przygotowania i udziału zawodników we współzawodnictwie międzynarodowym w 2018 roku”, zgodnie z decyzją nr 13 Ministra Sportu i Turystyki. Zadania realizowane w Programie dotyczą przygotowań zawodników kadry narodowej do udziału w mistrzostwach świata i Europy w sportach nieolimpijskich. Na realizację Programu Minister w 2018 roku przeznacza kwotę ujętą w projekcie ustawy budżetowej na rok 2018 w wysokości 19 950 000 zł.

Założenia programowe

  • Stworzenie optymalnych warunków szkolenia zawodnikom kadry narodowej, o dużym potencjale sportowym, posiadającym szansę na osiągnięcie wysokich rezultatów sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.
  • Umożliwienie udziału w zawodach mistrzowskich, międzynarodowych i krajowych w celu osiągnięcia wysokich rezultatów sportowych.
  • Zabezpieczenie zawodnikom kadry narodowej niezbędnego sprzętu sportowego i specjalistycznego, który jest nieodzowny do zachowania ciągłości realizacji szkolenia w wieloletnim procesie treningowym.

​Podmioty uprawnione do uzyskania dofinansowania

Oferty na realizację zadań objętych Programem mogą składać polskie związki sportowe.

Główne zadanie przewidziane do realizacji

W ramach realizacji Programu wyróżnia się następujące zadanie: „przygotowania i udział w mistrzostwach świata i Europy w sportach i konkurencjach nieobjętych programem Igrzysk Olimpijskich, Igrzysk Paraolimpijskich i Igrzyskach Głuchych w 2018 roku.”

Termin i miejsce składania ofert

  • Oferty wraz z załącznikami należy składać w terminie do 31 października 2018 r. osobiście w siedzibie MSiT lub przesłać przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe na adres siedziby Ministerstwa Sportu i Turystyki podany w BIP.
  • Na kopercie należy zamieścić nazwę i adres oferenta oraz nazwę zadania z adnotacją Dofinansowanie ze środków budżetu państwa.

Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Źródło: www.msit.gov.pl

Pt., 2 Lt. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś