Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne nadal powiatowe

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne nadal powiatowe fotolia.pl

Na skutek nieoficjalnych doniesień dotyczących planowanych zmian w zakresie funkcjonowania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych, Związek Powiatów Polskich podjął inicjatywę uzyskania szczegółowych informacji w tym zakresie.

Pod koniec stycznia br. pojawiły się informacje o planowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmianach związanych z funkcjonowaniem publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych a konkretnie zmianach w zakresie organu prowadzącego.

Związek Powiatów Polskich zwrócił się na piśmie z prośbą do Współprzewodniczącego Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego Ministra Mariusza Błaszczaka o poruszenie tej kwestii podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, które odbyło się 25 stycznia br., w ramach spraw różnych. Związek Powiatów Polskich oczekiwał, że przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej obecni na posiedzeniu Komisji, odniosą się do przedstawionego zagadnienia.

Niestety temat podczas posiedzenia plenarnego został jedynie zasygnalizowany przez przedstawiciela ZPP natomiast z uwagi na nieobecność przedstawicieli MEN podczas omawiania spraw różnych, temat nie został wyjaśniony.

Pismo zostało więc przekazane na posiedzenie Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu KWRiST, które odbyło się 14 lutego br. Podczas posiedzenia temat został poruszony w sprawach różnych.

Pani Minister Teresa Wargocka poinformowała, że zmiany w zakresie diagnozowania uczniów, rozważane przez MEN, nie będą prowadziły do zmiany organu prowadzącego poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Śr., 15 Lt. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka