Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Niekonsekwencja resortu edukacji w sprawie dodatku uzupełniającego

Niekonsekwencja resortu edukacji w sprawie dodatku uzupełniającego fotolia.pl

Podczas posiedzenia połączonych Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej w dniu 8 grudnia br. dyskutowano m.in. na temat dodatku uzupełniającego.

Dla przypomnienia należy wskazać, że w projekcie przepisów wprowadzających projekt ustawy – Prawo oświatowe skierowanym do Sejmu znalazł się zapis dotyczący uchylenia art. 30a oraz 30b ustawy – Karta Nauczyciela a także przepis przejściowy zakładający obowiązek wypłaty dodatku uzupełniającego jeszcze za rok 2016. Szczegółowo temat ten opisywaliśmy TUTAJ.

Nic nie zapowiadało zmian w tym zakresie, tym bardziej, że podczas prac podkomisji nadzwyczajnej ds. reformy oświatowej, która odbyła się 2 grudnia br. posłowie przyjęli takie brzmienie przepisów i zgodzili się na likwidację dodatku uzupełniającego z wprowadzeniem przepisu przejściowego.

Jakież było zaskoczenie kiedy to 8 grudnia br. podczas posiedzenia połączonych Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Pani Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wycofała się z zaproponowanego rozwiązania.

Jak tłumaczyła Pani Minister jej decyzja jest konsekwencją głosów związków zawodowych a także tego, że powołany Zespół ds. statusu zawodowego pracowników oświaty zajmie się tym tematem. Niestety Pani Minister nie wzięła pod uwagę głosów przedstawicieli samorządów, którzy wyrazili sprzeciw wobec skreślenia z projektu ustawy – Przepisy wprowadzające, propozycji uchylenia art. 30a i 30b Karty Nauczyciela.

Czw., 8 Gr. 2016 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka