Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zbliża się kolejna edycja konferencji Europolis

Zbliża się kolejna edycja konferencji Europolis fotolia.pl

Dlaczego do jednych miast młodzi ludzie lgną, a inne opuszczają? Jakiej przestrzeni miejskiej chcą/potrzebują? Jak ich wspierać na lokalnym rynku mieszkaniowym? Jak uczyć o samorządności, włączać w działania lokalne i myśleć strategicznie o młodzieży?

Fundacja Schumana, m.st. Warszawa oraz Fundacja Konrada Adenauera zapraszają do wspólnej dyskusji wokół tych pytań podczas tegorocznej konferencji Europolis 8 listopada w Centrum Nauki Kopernik. Uczestnicy będą rozmawiać o „Miastach dla młodych” – wyzwaniach, oczekiwaniach i potrzebach młodych ludzi względem miejsc, w których żyją, dobrych praktykach z zakresu poprawy jakości życia młodych i angażowania ich do współdecydowania o przestrzeni miejskiej.

Podczas konferencji odbędzie się pierwsza publikacja raportu zawierającego ranking polskich miast na prawach powiatu pod kątem ich przyjazności dla młodych mieszkańców. Zestawienie zawiera m.in wskaźniki dotyczące jakości edukacji, służby zdrowia, infrastruktury oraz rynku pracy.

Konferencja Europolis to największe w Polsce cykliczne wydarzenie na temat rozwoju miast organizowane od 2013 roku przez Fundację Schumana wspólnie z m.st. Warszawą i Fundacją Konrada Adenauera. To miejsce otwartej debaty i poznawania ciekawych rozwiązań. Co roku wraz z przedstawicielami polskich miast, ekspertami, pracownikami naukowymi, przedstawicielami organizacji pozarządowych i firm rozmawiamy na tematy związane z wyzwaniami współczesnych miast. Od 2015 roku konferencji towarzyszy publikacja raportu Fundacji Schumana i Fundacji Konrada Adenauera o polskich miastach zawierająca ranking miast na prawach powiatu. Partnerem konferencji jak i raportu jest Orange Polska.

Szczegóły dotyczące wydarzenia, znajdziecie Państwo tutaj: www.europolis.schuman.pl 

Źródło: europolis.schuman.pl oraz urbnews.pl

Czw., 31 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa