Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przybywa powiatów włączonych do usługi KIUT

Przybywa powiatów włączonych do usługi KIUT fotolia.pl

W usłudze Krajowa Integracja Uzbrojenia Terenu (KIUT) podłączono już ponad 150 powiatów – informuje Główny Urząd Geodezji i Kartografii.

Stan na 3 lipca 2019 r. został przedstawiony tutaj.

Aktualny stan usługi KIUT można sprawdzić na stronie: www.integracja.gugik.gov.pl

Krajowa Integracja Uzbrojenia Terenu (KIUT) to usługa skupiająca pod jednym adresem URL powiatowe usługi WMS prezentujące dane geometryczne sieci uzbrojenia terenu.

Usługa KIUT prezentuje dane o sieciach bezpośrednio z baz powiatowych, czyli z miejsc gdzie są na bieżąco prowadzone. Użytkownik określa jedynie interesujący go obszar, a usługa KIUT automatycznie, na podstawie własnego wykazu baz i związanych z nimi usług sieciowych, odwołuje się do odpowiedniej bazy powiatowej i po uzyskaniu odpowiedzi z powiatu, zwraca użytkownikowi oczekiwaną informację w postaci pliku graficznego np. TIF, PNG czy JPG, który należy wyświetlić w oprogramowaniu, z którego użytkownik korzysta. Aktualnie większość systemów typu GIS/CAD takie możliwości posiada, czyli jest tzw. klientem WMS.

Usługa KIUT jest na bieżąco monitorowana i aktualizowana w miarę pozyskiwania informacji o stanie usług powiatowych. Usługa jest na stałe włączona zarówno do serwisu geoportal.gov.pl jak też do Geoportalu Otwartych Danych Przestrzennych http://polska.e-mapa.net.

Źródło: www.gugik.gov.pl, www.dane.gov.pl

Czw., 11 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska