Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ochrona gruntów rolnych i leśnych. Ruszają bezpłatne szkolenia dla członków ZPP

Ochrona gruntów rolnych i leśnych. Ruszają bezpłatne szkolenia dla członków ZPP fotolia.pl

Rozwój przemysłu i budownictwa mieszkaniowego powoduje, że ochrona gruntów rolnych i leśnych staje się coraz ważniejsza.

Dlatego Związek Powiatów Polskich zaplanował cykl 8 szkoleń dedykowanych pracownikom Wydziałów Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami Starostw Powiatowych i miast na prawach powiatu, które odbędą się w różnych miejscach Polski.

Szkolenia mają na celu z jednej strony przypomnienie podstawowych pojęć i rozwiązań, z drugiej omówienie praktycznych problemów w oparciu o orzecznictwo sądów. Ma to ugruntować i poszerzyć dotychczasową wiedzę uczestników. W efekcie szkolenie powinno doprowadzić do zwiększenia się liczby decyzji wydawanych w tych sprawach niepodlegających uchyleniom oraz skuteczniejszego egzekwowania obowiązków wynikających z ustawy. Pośrednio powinno to wpłynąć na poprawę stanu otaczającego nas środowiska.

W szkolenia poprowadzi Bartłomiej Zydel, ekspert ZPP specjalizujący się m.in. w prawie administracyjnym.

W spotkaniach mogą wziąć udział jedynie przedstawiciele powiatów/miast na prawach powiatu, które są Członkami Związku Powiatów Polskich.

Udział jest bezpłatny a liczba miejsc ograniczona.

Osoby zainteresowane zachęcamy do śledzenia strony www.zpp.pl oraz Dziennika Warto Wiedzieć, gdzie będziemy na bieżąco publikować informacje na temat terminów szkoleń.

Pierwsze z nich odbędzie się 22 maja 2019 roku w sali konferencyjnej nr 211 (I piętro) w budynku Starostwa Powiatowego w Oleśnicy, ul. J. Słowackiego 10, a kolejne 24 maja 2019 roku w sali konferencyjnej w budynku Starostwa Powiatowego w Olkuszu, ul. Adama Mickiewicza 2.

Zainteresowanych prosimy o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego się na stronie: www.zpp.pl/szkolenia

Odpowiednio w terminie do: 17 maja i 20 maja.

Zachęcamy do udziału!

Sob., 11 Mj. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska