Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

XI edycja ogólnopolskiej konferencji Dzień Urbanisty - "W Stronę Miasta Pięknego"

XI edycja ogólnopolskiej konferencji Dzień Urbanisty - fotolia.pl

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Miastem Poznań, Stowarzyszeniem Metropolia Poznań oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zapraszają na XI edycję ogólnopolskiej konferencji „Dzień Urbanisty”. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi „W stronę miasta pięknego”.

Celem wydarzenia jest propagowanie wiedzy i dobrych praktyk z dziedziny urbanistyki oraz planowania przestrzennego. Organizatorzy informują, iż w tym roku po raz pierwszy konferencja będzie miała poszerzony dwudniowy wymiar, a każdy dzień będzie miał odrębną tematykę.

Dzień I poświęcony będzie nadchodzącym zmianom legislacyjnym w zakresie planowania przestrzennego. O projektach nowych aktów prawnych szeroko opowie przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Następnie przewidziana jest dyskusja panelowa z udziałem ekspertów reprezentujących różne jednostki oraz środowiska.

Dzień II pozwoli przyjrzeć się dotychczasowym doświadczeniom w zakresie tworzenia uchwał krajobrazowych. Dzień rozpocznie się od inspiracji, aby następnie przejść do forum praktyków, którzy zaprezentują doświadczenia z różnych stron kraju. Ten dzień również zakończy się dyskusją.

Konferencja odbędzie się w dniach 1-2 lutego 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, jako jedna z imprez towarzyszących targom „Budma 2018”. Tegoroczna edycja odbędzie się w nowym miejscu - Pawilon 15, Sala 1D (w minionych latach była to Sala Zielona w Holu Wschodnim).

Jak zapewniają organizatorzy udział w konferencji jest darmowy po rejestracji uczestnictwa do dnia 25 stycznia 2018 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego – dostępnego tutaj.

Więcej informacji na temat wydarzenia(program, materiały) znajdziecie Państwo tutaj.

Źródło: Towarzystwo Urbanistów Polskich

Pt., 12 St. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa