Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

GUGiK wyjaśnia

GUGiK wyjaśnia fotolia.pl

Główny Urząd Geodezji i Kartografii opublikował katalog wytycznych w wyjaśnieniami wątpliwości związanych ze stosowaniem przepisów prawa w dziedzinie geodezji i kartografii. Katalog zawiera opisy typowych problemów stosowania przepisów geodezyjnych i kartograficznych oraz ich wyjaśnienia, przygotowane prze pracowników głównego i wojewódzkich inspektorów nadzoru geodezyjnego i kartograficznego.

GUGiK zastrzega jednak, że udostępniony materiał nie zastępuje przepisów prawa i nie jest ich wykładnią. Przedstawione wyjaśnienia nie mają charakteru wiążącego, gdyż zgodnie z obowiązującym prawem każdy organ obowiązany jest interpretować przepisy prawa we własnym zakresie i jest odpowiedzialny za ich stosowanie oraz za prawidłowe realizowanie obowiązków ustawowych. Katalog nie jest również zbiorem rozwiązań konkretnych problemów, występujących w indywidualnych sprawach w dziedzinie geodezji i kartografii. Zawarte wyjaśnienia powinny jedynie stanowić podstawę do stosowania dobrych praktyk.

Przeszukiwanie katalogu możliwe jest za pomocą usług dostępnych na stronie internetowej urzędu oraz metadanych i słów kluczowych. Problemy ujęto w kilkunastu blokach tematycznych. Dotyczą one np. tworzenia i korzystania z państwowego zasobu geodezyjnego, opracowywania wyników prac, licencji, koordynacji sytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu, czy uprawnień zawodowych.

Z katalogiem można zapoznać się tutaj.

Źródło: gugik.gov.pl

Sob., 13 St. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża