Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Plany na rozwój obszaru funkcjonalnego doliny rzeki Pilicy

Plany na rozwój obszaru funkcjonalnego doliny rzeki Pilicy fotolia.pl

Samorządy miasta Tomaszowa, powiatu tomaszowskiego oraz gmin Tomaszów, Inowłódz i Rzeczyca, a także Stowarzyszenie Dolina Pilicy, widząc szansę, którą dla zrównoważonego rozwoju ziemi tomaszowskiej jest współpraca, postanowiły połączyć swoje działania i stworzyć jeden wspólny projekt, skoncentrowany na rozwoju obszaru funkcjonalnego doliny rzeki Pilicy.

Już 10 lipca 2012 roku wymienione samorządy wyraziły swoją wolę, podpisując list intencyjny. Dokument ten był podstawą zgłoszenia projektowanego partnerstwa do projektu „Budowanie kompetencji do współpracy międzysamorządowej i międzysektorowej jako narzędzi rozwoju lokalnego i regionalnego" realizowanego przez Związek Miast Polskich we współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich i Związkiem Gmin Wiejskich oraz Norweskim Związkiem Władz Lokalnych i Regionalnych, w ramach tzw. Programu Regionalnego „Rozwój miast poprzez wzmocnienie kompetencji jednostek samorządu terytorialnego, dialog społeczny oraz współpracę z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego", będącego jednym z priorytetów Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2009-2014. Operatorem Programu Regionalnego jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Potencjalni beneficjenci starają się obecnie o dotacje w konkursie. Otwarty nabór wniosków ma być uruchomiony początkiem stycznia i potrwa przez dwa miesiące.

Dotacje w ramach tego programu mogą być przeznaczone tylko na tzw. inwestycje miękkie, czyli przygotowanie strategii, programów oraz dokumentacji, które będzie można wykorzystać przy staraniu się o wsparcie finansowe z funduszy unijnych w ramach perspektywy budżetowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Źródło: www.tomaszow-tit.pl

Pon., 24 Gr. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka